Фусейни Траоре отбеляза най-високите за сезона 24 точки, номер 22 BYU побеждава Западна Вирджиния с 86-73
AP News | 2024-02-04 | 03:16:19

МОРГАНТАУН, Западна Вирджиния (AP) — Фусейни Траоре имаше рекорд за сезона 24 точки и девет борби, за да поведе № , 22 BYU до победа с 86-73 над Западна Вирджиния в събота вечер.

Ричи Сондърс добави 17 точки, а Джаксън Робинсън вкара 15 за Кугърс (16-5, 4-4 Big 12), които спечелиха тяхната втора победа на пътя в пет пътувания този сезон.

Ker Kriisa вкара рекордните за сезона 23 точки за Западна Вирджиния (8-14, 3-6). Джеси Едуардс добави 16 точки, а RaeQuan Battle вкара 14.

BYU, който е вторият в национален мащаб по отбелязани тройки на мач, беше стабилен в боя за второто поредно състезание, воден от Траоре. Тъй като центърът Али Халифа беше болен, Траоре доминираше от самото начало. Той вкара първите осем точки на BYU и завърши 10 от 15 от пода.

Когато не правеше изстрели или не поставяше екрани, Траоре бъркаше в близост до коша, грабвайки шест борби в офанзивен край.

Западна Вирджиния изкара повече от шест минути без гол от игра в двете полувремена, докато BYU направи три тройки в рамките на три минути в началото на второто полувреме и започна да се оттегля.

Сондърс играта за три точки даде най-голямата преднина на Cougars, 56-39, с 13:44 оставащи точки.

Kriisa отговори с три тройки и Battle потопи две наказателни хвърляния, за да намали изоставането до 70-65 с Остана 5:26, но планинците не се приближиха.

BYU, който направи 13 от 36 тройки, пропусна първите си седем опита отвъд дъгата. Кугърс завършиха първото полувреме със серия 11-2, включително последователни тройки на Сондърс, за преднина от 38-29 на полувремето.

ГОЛЯМА КАРТИНА

BYU : Кугърс вкараха 38 точки в боя, след като получиха рекордните за сезона 40 при победа над Тексас в последния си мач на 27 януари.

Западна Вирджиния: Планинистите все още не са спечелили всички последователни мачове сезон. Те имаха шанса, след като победиха Синсинати у дома в сряда.

BYU: Играе под номер 23 в Оклахома във вторник.

Западна Вирджиния: Играе в Тексас следващата събота.

___ Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 на баскетбола на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP College Basketball: https://apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball